Érdemes az építészt már a telek megvásárlása előtt megkeresni és egyeztetni, hogy a telek adottságai megfelelnek-e a megálmodott otthon megépítésére.
A tervezés megkezdéséhez össze kell állítani a tervezési programot, ez egy helyiséglista a kívánt alapterületekkel. Hasznos lehet a tervezés megkezdése előtt összegyűjteni azokat az építészeti, lakberendezési és egyéb megoldásokat, amelyek szimpatikusak és szeretnénk, ha a tervezett házunk része lenne, így ha a tervezési program engedi ezek már a mi saját otthonunkba is adaptálhatóak.
Családi ház tervezések és kisebb többlakásos társasházak esetében jelenleg egyszerű bejelentés keretében lehet jogot szerezni az épület megépítésére. Amennyiben az épület rendeltetése vagy mérete ezt nem engedi, engedélyezési eljárást kell lefolytatni.
Az egyszerű bejelentés keretein belül készülnie kell építészeti tervnek, tartószerkezeti tervnek, épületgépészeti és elektromos rendszerleírásnak is.
Bonyolultabb épületek esetében a jogszabályi minimum tartalmon felül kiviteli tervek készítése is szükséges lehet, ez minden esetben egyedi elbírálás és megegyezés kérdése a tervező és megrendelő között.
Ha már megvan az építési telek és aláírásra került a tervezési szerződés, indulhat a tervezési folyamat.
Az esetek túlnyomó többségében a telekről geodéziai felmérést kell készíteni. A mai technológiával már 3D-ben könnyen felmérhető az építési telek, így a tervezés során a valós környezeti elemekhez alkalmazkodva, abba beleillesztve lehet megtervezni az új épületet.
Maga a tervezési folyamat egy párbeszéd, ami a megrendelő és az építész között zajlik. A távolság már régen nem akadály, az egyeztetések online zajlanak, mindkét fél a saját számítógépén nézheti az egyeztetés során a terveket. Ezzel is kényelmesebbé és gyorsabbá téve a folyamatot.
Kérdésekkel, ajánlatkéréssel kapcsolatban nyugodtan keressenek minket az alábbi elérhetőségeink valamelyikén:
Tel.: +36-30-490-2339 E-mail: iroda@artifexroom.hu